"A gyermek világra nyitott lény.

A simogatásra simogatással, a jókedvre jó kedvvel, tevékenységre tevékenységgel felel."

Mérei Ferenc

Köszöntjük a Kedves Szülőket! Látogatókat!

Köszönjük azoknak akik adójuk 1% -val gyarapították az intézmény alapítványát.

"Óvodától Iskoláig" Alapítvány, Nyíregyháza, Fazekas János tér 14.

Adószám: 18806887-1-15

Kérjük, ebben az évben is tiszteljék meg felajánlásaikkal alapítványunkat!

Ajánljuk Óvodánkat mindazon gyerekek szülei számára, akiknek fontos, hogy gyermeküknek nyugodt, kiegyensúlyozott óvodáskora legyen

Akik szeretnék gyermekükkel a világot úgy megismertetni, hogy azt cselekvés közben, tapasztalhassa, „kézzel fogható” legyen a gyermekük számára.

Akik nem felejtették el, hogy ennek az életkornak a legfontosabb alkotóeleme a játék, ami ezernyi lehetőséget termet a világgal, a környezettel való megismerkedésre.

Akiknek fontos a nyíltság, az őszinteség, ahol szabad a kommunikáció, ahol mindenki mindenkinek fontos, minden egyén önálló lény.

Ahol a tanulás lehetőség, és a  választott módszerek, eszközök jól szolgálják a gyermekek egyéni fejlődésének ütemét.

Intézményünk 8 gyermekcsoporttal működik, melyben vállaljuk a 3-7 éves korú,  gyermekek nevelését.

Csoportjaink:

1. Süni csoport

2. Katica csoport

3. Csiga csoport

4. Micimackó csoport

5, Pillangó csoport

6. Tulipán csoport

7. Napsugár csoport

8. Gyöngyvirág csoport

Óvodai nevelési év rendje: szeptember 01-től, augusztus 31-ig tart.

Környezetünk: Az óvoda kétszintes, tornateremmel, tálalókonyhával rendelkező épület. Örömünkre szolgál, hogy 2013- 2014.-ben teljesen megújult, modern új köntöst kapott. Fejlesztése az ezt követő években is folyamatos volt Megújult a tornaterem, a csatonarendszer, kiépült az akadálymentes bejárat Széleskörű összefogás eredményeképpen 2018-ban a gyermekek és felnőttek eghészségét szolgáló sószobával is gazdagodott intézményünk. Világos, tágas csoportszobákkal, kellemes környezetben várjuk a gyermekeket. Az óvodát füves, fás udvar veszi körül.  Önkormányzati támogatással tervezzük az udvari eszközök teljes rekonstrukcióját. Tudatosan törekszünk az udvari mozgásfejlesztő eszközök gyarapítására. Fedett műfüves pálya várja a focit kedvelő óvodásokat.

Szeretetteljes, családias légkör kialakítására törekszünk, amelyben a gyermekek biztonságot, törődést, odafigyelést éreznek. Minden feltételt biztosítunk a gyermekek harmonikus fejlődéséhez, igyekszünk a szülőkkel, családokkal való jó partner-kapcsolatra. Pedagógusaink a gyermekekhez mindig az életkori sajátosságok, az egyéni szükségletek és a különbségek figyelembevételével közelítenek. Hiszünk minden gyermek fejleszthetőségében. Minden kisgyermek hordoz magában emberi értékeket, melynek felfedezése, felszínre hozása a felnőtt dolga. Mindig a gyermekek kíváncsiságára építünk, mert valljuk, hogy legjobban és maradandóan akkor tanulnak, ha érdekli őket valami. Ezért törekszünk a közvetlen megfigyelés, tapasztalatszerzés feltételeinek megteremtésére. Élményszerző kirándulások, játék, kísérletek, események megszervezésére.

Személyi feltételek:

Alkalmazotti közösségunk  :

• 15 fő főiskolát végzett óvónő
  • 1 fő szakközépiskolai végzettségű
  • 8 fő szakképzett dajka
  • 1  fő konyhai dolgozó
  • 1 fő  óvodatitkár
  • 2 fő pedagógiai asszisztens
  • 1 fő karbantartó

Nevelőmunkánkat az intézményi Pedagógiai Program alapján végezzük Tagintézményünk nevelési gyakorlata : Tevékenységközpontú óvodai nevelés.

A szülők igénye alapján tehetséggondozó  tevékenységeket  szervezünk a délutáni órákban:

• Zeneóvoda
  • Ovi-foci
  • Játékos angol
  • Móka torna
  • Igénybevehtő még:
  • Hittan
  • Fejlesztő foglalkozás
  • Logopédia

Óvifoci

Évek óta népszerű az ovi-foci óvodánkban. Remek feltételekkel, felkészült szakemberekkel rendelkezünk.

A gyerekek eredményesen szerepelnek a korosztályuknak megrendezett tornákon,fesztiválolon.

. Erdei Óvoda:

A Gyöngyvirág csoport minden nevelési évben részvesz néhény napos Erdei óvodai programban, Szamoskéren. A környezetümk megismerése  védelme ismerkedés természetes környezetünkkel, az egészséges életmódra nevelés megvalósítása helyszini tevékenységek során a fő írányelvük.Kapcsolatban állunk a Zöld Óvodák bázis Intézményével.

Jelenleg harmadik alkalommal nyertük el a ZÖLD ÓVODA  címet.

Művészeti nevelés:

Zeneóvoda

Zene-ovisaink eredményesen szerepelnek számos rendezvényünkön.,Városi Ovi-gálán, társintézményekben, csládi napon.

Vizuális műhely

"Az alkotás mindig felemelő:”Minden, ami a kezünk által születik az szép!”

Óvodai nevelési programunk szerves részét képezi a Művészeti nevelés. A vizuális kultúra elsajátítása mindig is magas szinten valósult meg óvodánkban. 2002 februárjában régen dédelgetett álmunk vált valóra: az óvodavezetés támogatásával kialakíthattuk óvodánkban a művészeti nevelés kis „barlangját” „a” vizuális műhelyt. Valóban alkotó légkör alakult ki az elmúlt évek során. A gyerekek szívesen jönnek ide, jól érzik itt magukat, jót tevékenykednek, verselnek, énekelnek, báboznak… örülnek a produktumnak… de az itt töltött idő mindenképp épülésüket szolgálja. Csodálatos az élettelen anyagokat új, más formában életre kelteni.

Sok – sok mosolyt, és örömet ad ez a tevékenység, mely felnőtteknek alkotás, a gyermekeknek játék.

Margaréta Kamarakórus

Óvodánk óvónői énekkara több éve színvonalas műsorral teszi változatosabbá a különböző, gyermek és felnőtt programokat.

Mitetszik Bábcsoport

A gyermekek ünnepeit teszi hangulatosabbá a felnőtt bábcsoport működése.
A bábokat saját kezűleg készítették és a készletet folyamatosan bővítik.
Bemutatkoznak városunk több óvodájában, részt vesznek felnőtt bábosok megyei fesztiválján,
Tiszántúli Bábjátékos napokon. Figyelemmel kísérik a bábos mozgalom híreit, nyitottak az innovációra.Évente három alkalommal előadással szórakoztatják óvodásainkat.